Blog Single

16 May

Öğretmene aşı muammasına Bakanlıktan açıklama

Tam kapanma sonrası yüz yüze eğitime geçiş konuşulurken öğretmenlerin aşılanma oranları da tekrar gündeme geldi. CHP Milletvekili Karabıyık, bugüne kadar öğretmenlerin yüzde 20’sinin aşıya erişebildiğini açıklarken Bakanlık yetkilileri de yeni randevuların açıldığını bildirdi. Buna göre toplamda 499 bin personele aşı randevusunun açıldığı kaydedildi.

Artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları sonrasında 29 Nisan’da uygulamaya koyulan ‘tam kapanma’ 17 Mayıs’ta sona erecek. Bu sürecin ardından kademeli normalleşmeye geçileceği belirtilirken yüz yüze eğitiminse nasıl gerçekleşeceği merak konusu oldu. 

CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, bugüne kadar 1 milyon 117 bin öğretmenin sadece yaklaşık yüzde 20’si aşıya erişebildiğini açıkladı. Karabıyık, “Öğretmenlerin aşılanması şubat ayından bugüne tamamlanamamışken, önce 1,5 milyon doz BioNTech aşısının öğretmenlere uygulanacağı söylendi; Bakan Selçuk ise Ramazan ayında 425 bin öğretmenimize daha randevu açıldığını “müjdeledi” ancak bu sözün ne kadar tutulduğunu da bilmiyoruz” dedi.

Related Posts

Leave A Comment