Blog Single

28 Ara

Koronavirüs Teşhisi

2020 yılının ilk aylarından beri tüm dünyada etkisini sürdüren korona mart ayından itibaren ülkemizde de görülmeye başlanmıştır. Oldukça bulaşıcı olan ve hayati yıkımlara neden olan corona, birçok yıkıcı ve ciddi semptomu beraberinde getirmektedir. Peki korona teşhis hastaneye gitmeden konulabilir mi? Birçok insan, virüsün bulaşıcılığının artmasıyla, en ufak belirtilerde bile rehavete kapılarak kendilerine virüs bulaştığını düşünmektedir. Bu yüzden de internette farklı kaynaklardan belirtilerle ilgili doğru ya da yanlış bilgiler edinmektedir.

Online Testle Korona Teşhisi

Korona başlangıcı, ülkemizde ve dünyada farklı gribal enfeksiyonlarla karıştırılabilmekte. Bu gibi durumların önüne geçmek için birtakım belirleyici faktörler corona testi uygulamalarında öne çıkmaktadır. Site üzerinden birtakım soruyu cevaplayarak siz de kolaylıkla semptomlar doğrultusundaki seçenekleri işaretleyerek şüphelerinizi giderebilirsiniz.

Bu online test sayesinde, virüsün size bulaşıp bulaşmadığı konusunda şüpheler yaşıyorsanız çözmeniz halinde bu şüpheleri bir nebze giderebilirsiniz. Genel belirtilere göre ve koronavirüsün belirleyici etkenlerine göre düzenlenmiş olan testler ile doğru bir yönlendirme hizmeti alabilirsiniz.

Online Test Güvenilir Mi?

Siteden yapılacak corona teşhis online testleri genel belirtilere göre düzenlenmiştir. Dolayısı ile hem Dünya Sağlık Örgütü (WHO) hem de Sağlık Bakanlığı tarafından duyurulan genel belirtiler ışığında hazırlanmıştır. Site üzerinden yapacağınız korona test uygulamaları büyük oranda doğru sonuçlar vermektedir. Fakat her teşhiste olduğu gibi, koronavirüs testinin pozitif olma ihtimali durumunda en yakın sağlık kuruluşuna başvurup fiziksel test yaptırmanızı tavsiye edilir.

Related Posts

Leave A Comment